Minden ötödik magyar úgy véli, hogy a cigánykérdés legjobb értője a Jobbik. Miért is gondolnának mást, ha máshonnan nem érkezik értelmezés?
2010. március 05. 08:19
p
0
0
9
Mentés
„A Jobbik azt ígéri, hogy igazságot szolgáltat és rendet tesz, emiatt élvezi a 10-15 százalékos népszerűséget, és nem amiatt, hogy Nagy-Magyarországot szeretne vagy imádja a Horthy-korszakot, netán az alkotmányt a Szent Korona-tanra építené újjá, de még Izrael-ellenességét is alighanem kevesen tudják követni. Ezekről mit sem tudnak az emberek, s arról se sokat, hogy milyen nehézségekkel is jár és hogyan is lehetne megküzdeni a cigánykérdéssel. Az emberek úgy vélik - legalábbis minden ötödik magyar állampolgár -, hogy a cigánykérdés legjobb hazai értője a Jobbik. Miért is gondolnának mást, ha máshonnan nem érkezik értelmezés?
A cigányügyi szakértővé válás imidzse épp úgy felvethet médiakritikát, mint a PC (politikailag korrekt) beszéd vagy a szélsőjobb elhallgatása és a velük való ügyetlenkedés. Egyes verekedésekről, bűncselekményekről szóló beszámolóikban az újságírók nem a hírérték logikája alapján szelektáltak, hanem a feszültség csökkentésének értékét követték, melyre más megoldást, mint az elhallgatást nem találtak. Csakhogy e módszer nem működik már az új médiaközegben. Az események iránt érdeklődő esetenként kénytelen a Jobbik honlapjaira vándorolni, hogy megismerkedjen a történtek részleteivel. Így aztán nem csodálkozhatunk azon, ha a cigányügy értőjeként a Jobbik jelenik meg. (...)
A minőségi sajtó nem engedheti át a társadalmi problémák hírközlését a szélsőséges pártok csatornáinak. Az elfogult véleményvezérek nem nőhetnek a kapuőrök fölé, és a kapuőrség nem igazodhat a politikailag korrekt beszéd értékrendjéhez, legalábbis a tényközlés tekintetében nem. A dolgok értelmezésében és megvilágításában szintén nem hagyhatja, hogy a vezető szerepet a szélsőséges pártok vegyék át.”
Biden elnöksége alatt saját kabinet tagjaival is csak előre megírt szöveg alapján tudott értkezletet tartani, elfelejetette saját tanácsadói neveit, és az idő nagy részében megpróbálták elrejteni őt .
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 9 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kanpalisoda
2010. március 05. 16:29
"máshonnan nem érkezik értelmezés"
Persze mert a jobbik kivételével mindenki hajt a cigányok szavazataira.
"az újságírók...a feszültség csökkentésének értékét követték, melyre más megoldást, mint az elhallgatást nem találtak."
Jó kommunista módjára. 20 évvel a szabadság kitörése után! Ennyit a sajtószabad zsurnalisztákról.
A cigánykérdés egy része rendészeti kérdés.
De vajon a 800 000 aluliskolázott, alacsony munkakultúrájú, rosszul szocializálódó réteget pusztán csak a rendőrség megerősítésével kezelni lehet?
Nem lehet kiírtani.
Nem lehet kitelepíteni.
Marad az integráció lassú és sok kínlódással járó folyamata, mégha ez nem is népszerű.
Ez persze nem jelenti azt, hogy a bűnöző életmódot választókat, a tudatosan munkakerülőket, a beilleszkedni nem akarókat pátyolgatni kellene, mint eddig.
De azért a rendőrségen kívül fontos feladata van a szociális szférának, az oktatásnak, és persze a keményebb közigazgatásnak és igazságszolgáltatásnak.
Szemléletet kell formálni példaadással, és jogászként azt mondom, hogy akire az nem hat eléggé szigorú és következetesen betartatott törvényekkel, pl. iskolalátogatás megkövetelése, normális életkörülmények biztosításának kényszere a családok részéről, segélyezés feltételekhez kötése stb.